ams-OSRAM USA Inc. LA T67D-U2V2-34-1-20-R18-Z
Part No.:
LA T67D-U2V2-34-1-20-R18-Z
Datasheet:
LA T67D-U2V2-34-1-20-R18-Z.pdf
Description:
LED SMD
Product details
1. How to order LA T67D-U2V2-34-1-20-R18-Z on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LA T67D-U2V2-34-1-20-R18-Z price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LA T67D-U2V2-34-1-20-R18-Z?
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series TOPLED® TOPLED® TOPLED® TOPLED® TOPLED®
ProductStatus Last Time Buy Last Time Buy Last Time Buy Last Time Buy Last Time Buy
Color Amber Amber Amber Amber Amber
Configuration - - - - -
LensColor Colorless Colorless Colorless Colorless Colorless
LensTransparency Clear Clear Clear Clear Clear
MillicandelaRating 840mcd 840mcd 840mcd 840mcd 840mcd
LensSize 2.40mm Dia 2.40mm Dia 2.40mm Dia 2.40mm Dia 2.40mm Dia
Voltage-Forward(Vf)(Typ) 2.2V 2.2V 2.2V 2.2V 2.2V
Current-Test 20mA 20mA 20mA 20mA 20mA
ViewingAngle 120° 120° 120° 120° 120°
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Wavelength-Dominant 620nm 620nm 620nm 620nm 620nm
Wavelength-Peak 624nm 624nm 624nm 624nm 624nm
Features - - - - -
Size/Dimension 3.20mm L x 2.80mm W 3.20mm L x 2.80mm W 3.20mm L x 2.80mm W 3.20mm L x 2.80mm W 3.20mm L x 2.80mm W