AS1382C-BWLT-18.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | ams | ams | ams | ams | ams |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Function | Step-Down | Step-Down | Step-Down | Step-Down | Step-Down |
| OutputConfiguration | Positive | Positive | Positive | Positive | Positive |
| Topology | Buck | Buck | Buck | Buck | Buck |
| OutputType | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 2.7V | 2.7V | 2.7V | 2.7V | 2.7V |
| Voltage-Input(Max) | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 1.8V | 1.8V | 1.8V | 1.8V | 1.8V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| Current-Output | 1A | 1A | 1A | 1A | 1A |
| Frequency-Switching | 2MHz | 2MHz | 2MHz | 2MHz | 2MHz |