AMSRW-786.5Z.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of AMSRW-786.5Z.
| Image |  |
| Manufacturer | aimtec | aimtec | aimtec | aimtec | aimtec |
| Package/Case | 3-SIP Module | 3-SIP Module | 3-SIP Module | 3-SIP Module | 3-SIP Module |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | AMSRW-78Z (7.5W) | AMSRW-78Z (7.5W) | AMSRW-78Z (7.5W) | AMSRW-78Z (7.5W) | AMSRW-78Z (7.5W) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 9V | 9V | 9V | 9V | 9V |
| Voltage-Input(Max) | 72V | 72V | 72V | 72V | 72V |
| Voltage-Output1 | 6.5V | 6.5V | 6.5V | 6.5V | 6.5V |
| Voltage-Output2 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output3 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output4 | - | - | - | - | - |
| Current-Output(Max) | 500mA | 500mA | 500mA | 500mA | 500mA |
| Power(Watts) | 3.3 W | 3.3 W | 3.3 W | 3.3 W | 3.3 W |
| Voltage-Isolation | - | - | - | - | - |
| Features | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency | 83% | 83% | 83% | 83% | 83% |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 0.46 L x 0.30 W x 0.41 H (11.7mm x 7.5mm x 10.5mm) | 0.46 L x 0.30 W x 0.41 H (11.7mm x 7.5mm x 10.5mm) | 0.46 L x 0.30 W x 0.41 H (11.7mm x 7.5mm x 10.5mm) | 0.46 L x 0.30 W x 0.41 H (11.7mm x 7.5mm x 10.5mm) | 0.46 L x 0.30 W x 0.41 H (11.7mm x 7.5mm x 10.5mm) |