AMSRL1-246.5Z.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of AMSRL1-246.5Z.
| Image |  |
| Manufacturer | aimtec | aimtec | aimtec | aimtec | aimtec |
| Package/Case | SMD | SMD | SMD | SMD | SMD |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | AMSRL1-Z (1W) | AMSRL1-Z (1W) | AMSRL1-Z (1W) | AMSRL1-Z (1W) | AMSRL1-Z (1W) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 9V | 9V | 9V | 9V | 9V |
| Voltage-Input(Max) | 36V | 36V | 36V | 36V | 36V |
| Voltage-Output1 | 6.5V | 6.5V | 6.5V | 6.5V | 6.5V |
| Voltage-Output2 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output3 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output4 | - | - | - | - | - |
| Current-Output(Max) | 1A | 1A | 1A | 1A | 1A |
| Power(Watts) | 6.5 W | 6.5 W | 6.5 W | 6.5 W | 6.5 W |
| Voltage-Isolation | - | - | - | - | - |
| Features | Remote On/Off | Remote On/Off | Remote On/Off | Remote On/Off | Remote On/Off |
| Efficiency | 90% | 90% | 90% | 90% | 90% |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size/Dimension | 0.47 L x 0.60 W x 0.15 H (11.8mm x 15.2mm x 3.6mm) | 0.47 L x 0.60 W x 0.15 H (11.8mm x 15.2mm x 3.6mm) | 0.47 L x 0.60 W x 0.15 H (11.8mm x 15.2mm x 3.6mm) | 0.47 L x 0.60 W x 0.15 H (11.8mm x 15.2mm x 3.6mm) | 0.47 L x 0.60 W x 0.15 H (11.8mm x 15.2mm x 3.6mm) |