AMSR2-242.5Z.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of AMSR2-242.5Z.
| Series | AMSR2-Z (2W) | AMSR2-Z (2W) | AMSR2-Z (2W) | AMSR2-Z (2W) | AMSR2-Z (2W) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 4.6V | 4.6V | 4.6V | 4.6V | 4.6V |
| Voltage-Input(Max) | 36V | 36V | 36V | 36V | 36V |
| Voltage-Output1 | 2.5V | 2.5V | 2.5V | 2.5V | 2.5V |
| Voltage-Output4 | - | - | - | - | - |
| Current-Output(Max) | 2A | 2A | 2A | 2A | 2A |
| Power(Watts) | 5 W | 5 W | 5 W | 5 W | 5 W |
| Voltage-Isolation | - | - | - | - | - |
| Features | - | - | - | - | - |
| Efficiency | 83% | 83% | 83% | 83% | 83% |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 0.55 L x 0.30 W x 0.40 H (14.0mm x 7.5mm x 10.1mm) | 0.55 L x 0.30 W x 0.40 H (14.0mm x 7.5mm x 10.1mm) | 0.55 L x 0.30 W x 0.40 H (14.0mm x 7.5mm x 10.1mm) | 0.55 L x 0.30 W x 0.40 H (14.0mm x 7.5mm x 10.1mm) | 0.55 L x 0.30 W x 0.40 H (14.0mm x 7.5mm x 10.1mm) |