AM1G-1205S-NZ.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of AM1G-1205S-NZ.
| Series | AM1G-NZ (1W) | AM1G-NZ (1W) | AM1G-NZ (1W) | AM1G-NZ (1W) | AM1G-NZ (1W) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 9V | 9V | 9V | 9V | 9V |
| Voltage-Input(Max) | 18V | 18V | 18V | 18V | 18V |
| Voltage-Output1 | 5V | 5V | 5V | 5V | 5V |
| Voltage-Output2 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output3 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output4 | - | - | - | - | - |
| Current-Output(Max) | 200mA | 200mA | 200mA | 200mA | 200mA |
| Power(Watts) | 1 W | 1 W | 1 W | 1 W | 1 W |
| Voltage-Isolation | 1.5 kV | 1.5 kV | 1.5 kV | 1.5 kV | 1.5 kV |
| Features | Remote On/Off | Remote On/Off | Remote On/Off | Remote On/Off | Remote On/Off |
| Efficiency | 77% | 77% | 77% | 77% | 77% |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 0.87 L x 0.37 W x 0.47 H (22.0mm x 9.5mm x 12.0mm) | 0.87 L x 0.37 W x 0.47 H (22.0mm x 9.5mm x 12.0mm) | 0.87 L x 0.37 W x 0.47 H (22.0mm x 9.5mm x 12.0mm) | 0.87 L x 0.37 W x 0.47 H (22.0mm x 9.5mm x 12.0mm) | 0.87 L x 0.37 W x 0.47 H (22.0mm x 9.5mm x 12.0mm) |