AM1G-1205DH30-NZ.pdf
| Series | AM1G-NZ (1W) | AM1G-NZ (1W) | AM1G-NZ (1W) | AM1G-NZ (1W) | AM1G-NZ (1W) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module |
| NumberofOutputs | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Voltage-Input(Min) | 9V | 9V | 9V | 9V | 9V |
| Voltage-Input(Max) | 18V | 18V | 18V | 18V | 18V |
| Voltage-Output1 | -5 ~ 5V | -5 ~ 5V | -5 ~ 5V | -5 ~ 5V | -5 ~ 5V |
| Voltage-Output2 | -5V | -5V | -5V | -5V | -5V |
| Voltage-Output3 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output4 | - | - | - | - | - |
| Current-Output(Max) | 100mA, 100mA | 100mA, 100mA | 100mA, 100mA | 100mA, 100mA | 100mA, 100mA |
| Power(Watts) | 1 W | 1 W | 1 W | 1 W | 1 W |
| Voltage-Isolation | 3 kV | 3 kV | 3 kV | 3 kV | 3 kV |
| Features | Remote On/Off | Remote On/Off | Remote On/Off | Remote On/Off | Remote On/Off |
| Efficiency | 78% | 78% | 78% | 78% | 78% |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 0.87 L x 0.37 W x 0.47 H (22.0mm x 9.5mm x 12.0mm) | 0.87 L x 0.37 W x 0.47 H (22.0mm x 9.5mm x 12.0mm) | 0.87 L x 0.37 W x 0.47 H (22.0mm x 9.5mm x 12.0mm) | 0.87 L x 0.37 W x 0.47 H (22.0mm x 9.5mm x 12.0mm) | 0.87 L x 0.37 W x 0.47 H (22.0mm x 9.5mm x 12.0mm) |