AM1G-1203SH30-NZ.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | aimtec | aimtec | aimtec | aimtec | aimtec |
| Package/Case | 8-SIP Module | 8-SIP Module | 8-SIP Module | 8-SIP Module | 8-SIP Module |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | AM1G-NZ (1W) | AM1G-NZ (1W) | AM1G-NZ (1W) | AM1G-NZ (1W) | AM1G-NZ (1W) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 9V | 9V | 9V | 9V | 9V |
| Voltage-Input(Max) | 18V | 18V | 18V | 18V | 18V |
| Voltage-Output1 | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V |
| Voltage-Output2 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output3 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output4 | - | - | - | - | - |
| Current-Output(Max) | 303mA | 303mA | 303mA | 303mA | 303mA |
| Power(Watts) | 1 W | 1 W | 1 W | 1 W | 1 W |
| Voltage-Isolation | 3 kV | 3 kV | 3 kV | 3 kV | 3 kV |
| Features | Remote On/Off | Remote On/Off | Remote On/Off | Remote On/Off | Remote On/Off |
| Efficiency | 75% | 75% | 75% | 75% | 75% |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 0.87 L x 0.37 W x 0.47 H (22.0mm x 9.5mm x 12.0mm) | 0.87 L x 0.37 W x 0.47 H (22.0mm x 9.5mm x 12.0mm) | 0.87 L x 0.37 W x 0.47 H (22.0mm x 9.5mm x 12.0mm) | 0.87 L x 0.37 W x 0.47 H (22.0mm x 9.5mm x 12.0mm) | 0.87 L x 0.37 W x 0.47 H (22.0mm x 9.5mm x 12.0mm) |