AM1DS-1205SH52Z.pdf
| Series | AM1DS-Z (1W) | AM1DS-Z (1W) | AM1DS-Z (1W) | AM1DS-Z (1W) | AM1DS-Z (1W) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 10.8V | 10.8V | 10.8V | 10.8V | 10.8V |
| Voltage-Input(Max) | 13.2V | 13.2V | 13.2V | 13.2V | 13.2V |
| Voltage-Output1 | 5V | 5V | 5V | 5V | 5V |
| Voltage-Output2 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output3 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output4 | - | - | - | - | - |
| Current-Output(Max) | 200mA | 200mA | 200mA | 200mA | 200mA |
| Power(Watts) | 1 W | 1 W | 1 W | 1 W | 1 W |
| Voltage-Isolation | 5.2 kV | 5.2 kV | 5.2 kV | 5.2 kV | 5.2 kV |
| Features | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency | 74% | 74% | 74% | 74% | 74% |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 0.76 L x 0.24 W x 0.39 H (19.5mm x 6.0mm x 10.0mm) | 0.76 L x 0.24 W x 0.39 H (19.5mm x 6.0mm x 10.0mm) | 0.76 L x 0.24 W x 0.39 H (19.5mm x 6.0mm x 10.0mm) | 0.76 L x 0.24 W x 0.39 H (19.5mm x 6.0mm x 10.0mm) | 0.76 L x 0.24 W x 0.39 H (19.5mm x 6.0mm x 10.0mm) |