YAGEO YC162-FR-0782K5L
Part No.:
YC162-FR-0782K5L
Datasheet:
YC162-FR-0782K5L.pdf
Description:
RES ARRAY 2 RES 82.5K OHM 0606
Product details
1. How to order YC162-FR-0782K5L on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the YC162-FR-0782K5L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of YC162-FR-0782K5L?
Tolerance ±1% ±1% ±1% ±1% ±1%
NumberofPins 4 4 4 4 4
PowerPerElement 62.5mW 62.5mW 62.5mW 62.5mW 62.5mW
TemperatureCoefficient ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.063 L x 0.063 W (1.60mm x 1.60mm) 0.063 L x 0.063 W (1.60mm x 1.60mm) 0.063 L x 0.063 W (1.60mm x 1.60mm) 0.063 L x 0.063 W (1.60mm x 1.60mm) 0.063 L x 0.063 W (1.60mm x 1.60mm)