YAGEO YC162-FR-07825KL
Part No.:
YC162-FR-07825KL
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Resistor Networks, Arrays
Package:
0606, Convex
Datasheet:
YC162-FR-07825KL.pdf
Description:
RES ARRAY 2 RES 825K OHM 0606
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order YC162-FR-07825KL on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the YC162-FR-07825KL price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of YC162-FR-07825KL?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package/Case 0606, Convex 0606, Convex 0606, Convex 0606, Convex 0606, Convex
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series YC162 YC162 YC162 YC162 YC162
ProductStatus Active Active Active Active Active
CircuitType Isolated Isolated Isolated Isolated Isolated
Resistance(Ohms) 825k 825k 825k 825k 825k
Tolerance ±1% ±1% ±1% ±1% ±1%
NumberofResistors 2 2 2 2 2
ResistorMatchingRatio - - - - -
Resistor-Ratio-Drift - - - - -
NumberofPins 4 4 4 4 4
PowerPerElement 62.5mW 62.5mW 62.5mW 62.5mW 62.5mW
TemperatureCoefficient ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.063 L x 0.063 W (1.60mm x 1.60mm) 0.063 L x 0.063 W (1.60mm x 1.60mm) 0.063 L x 0.063 W (1.60mm x 1.60mm) 0.063 L x 0.063 W (1.60mm x 1.60mm) 0.063 L x 0.063 W (1.60mm x 1.60mm)