SMCJ60CA/TR13.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMCJ60CA/TR13.
| Image |  |
| Manufacturer | YAGEO | YAGEO | YAGEO | YAGEO | YAGEO |
| Package/Case | DO-214AB, SMC | DO-214AB, SMC | DO-214AB, SMC | DO-214AB, SMC | DO-214AB, SMC |
| Series | SMCJ | SMCJ | SMCJ | SMCJ | SMCJ |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Zener | Zener | Zener | Zener | Zener |
| UnidirectionalChannels | - | - | - | - | - |
| BidirectionalChannels | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-ReverseStandoff(Typ) | 60V | 60V | 60V | 60V | 60V |
| Voltage-Breakdown(Min) | 66.7V | 66.7V | 66.7V | 66.7V | 66.7V |
| Voltage-Clamping(Max)@Ipp | 96.8V | 96.8V | 96.8V | 96.8V | 96.8V |
| Current-PeakPulse(10/1000µs) | 15.5A | 15.5A | 15.5A | 15.5A | 15.5A |
| Power-PeakPulse | 1500W (1.5kW) | 1500W (1.5kW) | 1500W (1.5kW) | 1500W (1.5kW) | 1500W (1.5kW) |