SMCJ10A/TR13.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMCJ10A/TR13.
| Image |  |
| Manufacturer | YAGEO | YAGEO | YAGEO | YAGEO | YAGEO |
| Package/Case | DO-214AB, SMC | DO-214AB, SMC | DO-214AB, SMC | DO-214AB, SMC | DO-214AB, SMC |
| Series | SMCJ | SMCJ | SMCJ | SMCJ | SMCJ |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Zener | Zener | Zener | Zener | Zener |
| UnidirectionalChannels | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| BidirectionalChannels | - | - | - | - | - |
| Voltage-ReverseStandoff(Typ) | 10V | 10V | 10V | 10V | 10V |
| Voltage-Breakdown(Min) | 11.1V | 11.1V | 11.1V | 11.1V | 11.1V |
| Voltage-Clamping(Max)@Ipp | 17V | 17V | 17V | 17V | 17V |
| Current-PeakPulse(10/1000µs) | 88.3A | 88.3A | 88.3A | 88.3A | 88.3A |
| Power-PeakPulse | 1500W (1.5kW) | 1500W (1.5kW) | 1500W (1.5kW) | 1500W (1.5kW) | 1500W (1.5kW) |