Yageo RT0603BRE076K81L
Part No.:
RT0603BRE076K81L
Datasheet:
RT0603BRE076K81L.pdf
Description:
RES SMD 6.81KOHM 0.1% 1/10W 0603
Product details
1. How to order RT0603BRE076K81L on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the RT0603BRE076K81L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT0603BRE076K81L?
Resistance 6.81 kOhms 6.81 kOhms 6.81 kOhms 6.81 kOhms 6.81 kOhms
Tolerance ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1%
Power(Watts) 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W
Composition Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film
Features - - - - -
TemperatureCoefficient ±50ppm/°C ±50ppm/°C ±50ppm/°C ±50ppm/°C ±50ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max) 0.022 (0.55mm) 0.022 (0.55mm) 0.022 (0.55mm) 0.022 (0.55mm) 0.022 (0.55mm)