Yageo RT0402CRE071K37L
Part No.:
RT0402CRE071K37L
Datasheet:
RT0402CRE071K37L.pdf
Description:
RES SMD 1.37K OHM 1/16W 0402
Product details
1. How to order RT0402CRE071K37L on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the RT0402CRE071K37L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT0402CRE071K37L?
Resistance 1.37 kOhms 1.37 kOhms 1.37 kOhms 1.37 kOhms 1.37 kOhms
Tolerance ±0.25% ±0.25% ±0.25% ±0.25% ±0.25%
Power(Watts) 0.063W, 1/16W 0.063W, 1/16W 0.063W, 1/16W 0.063W, 1/16W 0.063W, 1/16W
Composition Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film
Features - - - - -
TemperatureCoefficient ±50ppm/°C ±50ppm/°C ±50ppm/°C ±50ppm/°C ±50ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max) 0.014 (0.35mm) 0.014 (0.35mm) 0.014 (0.35mm) 0.014 (0.35mm) 0.014 (0.35mm)