Yageo RT0402BRE0710K2L
Part No.:
RT0402BRE0710K2L
Datasheet:
RT0402BRE0710K2L.pdf
Description:
RES SMD 10.2KOHM 0.1% 1/16W 0402
Product details
1. How to order RT0402BRE0710K2L on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the RT0402BRE0710K2L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT0402BRE0710K2L?
Resistance 10.2 kOhms 10.2 kOhms 10.2 kOhms 10.2 kOhms 10.2 kOhms
Tolerance ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1%
Power(Watts) 0.063W, 1/16W 0.063W, 1/16W 0.063W, 1/16W 0.063W, 1/16W 0.063W, 1/16W
Composition Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film
Features - - - - -
TemperatureCoefficient ±50ppm/°C ±50ppm/°C ±50ppm/°C ±50ppm/°C ±50ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max) 0.014 (0.35mm) 0.014 (0.35mm) 0.014 (0.35mm) 0.014 (0.35mm) 0.014 (0.35mm)