Yageo RT0402BRD075K36L
Part No.:
RT0402BRD075K36L
Datasheet:
RT0402BRD075K36L.pdf
Description:
RES SMD 5.36KOHM 0.1% 1/16W 0402
Product details
1. How to order RT0402BRD075K36L on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the RT0402BRD075K36L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT0402BRD075K36L?
Resistance 5.36 kOhms 5.36 kOhms 5.36 kOhms 5.36 kOhms 5.36 kOhms
Tolerance ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1%
Power(Watts) 0.063W, 1/16W 0.063W, 1/16W 0.063W, 1/16W 0.063W, 1/16W 0.063W, 1/16W
Composition Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film
Features - - - - -
TemperatureCoefficient ±25ppm/°C ±25ppm/°C ±25ppm/°C ±25ppm/°C ±25ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max) 0.014 (0.35mm) 0.014 (0.35mm) 0.014 (0.35mm) 0.014 (0.35mm) 0.014 (0.35mm)