Yageo RT0402BRD0729K4L
Part No.:
RT0402BRD0729K4L
Datasheet:
RT0402BRD0729K4L.pdf
Description:
RES SMD 29.4KOHM 0.1% 1/16W 0402
Product details
1. How to order RT0402BRD0729K4L on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the RT0402BRD0729K4L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT0402BRD0729K4L?
Resistance 29.4 kOhms 29.4 kOhms 29.4 kOhms 29.4 kOhms 29.4 kOhms
Tolerance ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1%
Power(Watts) 0.063W, 1/16W 0.063W, 1/16W 0.063W, 1/16W 0.063W, 1/16W 0.063W, 1/16W
Composition Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film
Features - - - - -
TemperatureCoefficient ±25ppm/°C ±25ppm/°C ±25ppm/°C ±25ppm/°C ±25ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max) 0.014 (0.35mm) 0.014 (0.35mm) 0.014 (0.35mm) 0.014 (0.35mm) 0.014 (0.35mm)