Yageo RT0402BRD071K69L
Part No.:
RT0402BRD071K69L
Manufacturer:
Yageo
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
RT0402BRD071K69L.pdf
Description:
RES SMD 1.69KOHM 0.1% 1/16W 0402
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order RT0402BRD071K69L on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the RT0402BRD071K69L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT0402BRD071K69L?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Yageo Yageo Yageo Yageo Yageo
Series RT RT RT RT RT
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 1.69 kOhms 1.69 kOhms 1.69 kOhms 1.69 kOhms 1.69 kOhms
Tolerance ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1%
Power(Watts) 0.063W, 1/16W 0.063W, 1/16W 0.063W, 1/16W 0.063W, 1/16W 0.063W, 1/16W
Composition Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film
Features - - - - -
TemperatureCoefficient ±25ppm/°C ±25ppm/°C ±25ppm/°C ±25ppm/°C ±25ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max) 0.014 (0.35mm) 0.014 (0.35mm) 0.014 (0.35mm) 0.014 (0.35mm) 0.014 (0.35mm)