MFR50SDBE52-187R.pdf
| Resistance | 187 Ohms | 187 Ohms | 187 Ohms | 187 Ohms | 187 Ohms |
| Tolerance | ±0.5% | ±0.5% | ±0.5% | ±0.5% | ±0.5% |
| Power(Watts) | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W |
| Composition | Metal Film | Metal Film | Metal Film | Metal Film | Metal Film |
| Features | - | - | - | - | - |
| TemperatureCoefficient | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C |
| Size/Dimension | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Height-Seated(Max) | 0.094 Dia x 0.248 L (2.40mm x 6.30mm) | 0.094 Dia x 0.248 L (2.40mm x 6.30mm) | 0.094 Dia x 0.248 L (2.40mm x 6.30mm) | 0.094 Dia x 0.248 L (2.40mm x 6.30mm) | 0.094 Dia x 0.248 L (2.40mm x 6.30mm) |
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
F-5%25-Axial-bl.jpg)