MFR50SDBE52-154R.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | Yageo | Yageo | Yageo | Yageo | Yageo |
| Package/Case | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | MFR | MFR | MFR | MFR | MFR |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 154 Ohms | 154 Ohms | 154 Ohms | 154 Ohms | 154 Ohms |
| Tolerance | ±0.5% | ±0.5% | ±0.5% | ±0.5% | ±0.5% |
| Power(Watts) | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W |
| Composition | Metal Film | Metal Film | Metal Film | Metal Film | Metal Film |
| Features | - | - | - | - | - |
| TemperatureCoefficient | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C |
| Size/Dimension | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Height-Seated(Max) | 0.094 Dia x 0.248 L (2.40mm x 6.30mm) | 0.094 Dia x 0.248 L (2.40mm x 6.30mm) | 0.094 Dia x 0.248 L (2.40mm x 6.30mm) | 0.094 Dia x 0.248 L (2.40mm x 6.30mm) | 0.094 Dia x 0.248 L (2.40mm x 6.30mm) |
| NumberofTerminations | - | - | - | - | - |
please send RFQ , we will respond immediately.
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
F-5%25-Axial-bl.jpg)