FMP-50JB-52-18R.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | Yageo | Yageo | Yageo | Yageo | Yageo |
| Package/Case | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | FMP | FMP | FMP | FMP | FMP |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 18 Ohms | 18 Ohms | 18 Ohms | 18 Ohms | 18 Ohms |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Power(Watts) | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W |
| Composition | Metal Film | Metal Film | Metal Film | Metal Film | Metal Film |
| TemperatureCoefficient | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C |
| Size/Dimension | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Height-Seated(Max) | 0.075 Dia x 0.134 L (1.90mm x 3.40mm) | 0.075 Dia x 0.134 L (1.90mm x 3.40mm) | 0.075 Dia x 0.134 L (1.90mm x 3.40mm) | 0.075 Dia x 0.134 L (1.90mm x 3.40mm) | 0.075 Dia x 0.134 L (1.90mm x 3.40mm) |
| NumberofTerminations | - | - | - | - | - |
please send RFQ , we will respond immediately.
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
F-5%25-Axial-bl.jpg)