ITP0348S12.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ITP0348S12.
| Image |  |
| Manufacturer | XP Power | XP Power | XP Power | XP Power | XP Power |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | ITP (3W) | ITP (3W) | ITP (3W) | ITP (3W) | ITP (3W) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 18V | 18V | 18V | 18V | 18V |
| Voltage-Input(Max) | 75V | 75V | 75V | 75V | 75V |
| Voltage-Output1 | 12V | 12V | 12V | 12V | 12V |
| Voltage-Output2 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output3 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output4 | - | - | - | - | - |
| Current-Output(Max) | 250mA | 250mA | 250mA | 250mA | 250mA |
| Power(Watts) | 3 W | 3 W | 3 W | 3 W | 3 W |
| Voltage-Isolation | 1.6 kV | 1.6 kV | 1.6 kV | 1.6 kV | 1.6 kV |
| Efficiency | 81% | 81% | 81% | 81% | 81% |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 0.67 L x 0.38 W x 0.48 H (17.0mm x 9.5mm x 12.2mm) | 0.67 L x 0.38 W x 0.48 H (17.0mm x 9.5mm x 12.2mm) | 0.67 L x 0.38 W x 0.48 H (17.0mm x 9.5mm x 12.2mm) | 0.67 L x 0.38 W x 0.48 H (17.0mm x 9.5mm x 12.2mm) | 0.67 L x 0.38 W x 0.48 H (17.0mm x 9.5mm x 12.2mm) |