ISB0112S12.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ISB0112S12.
| Image |  |
| Manufacturer | XP Power | XP Power | XP Power | XP Power | XP Power |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | ISB01 (1W) | ISB01 (1W) | ISB01 (1W) | ISB01 (1W) | ISB01 (1W) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 9V | 9V | 9V | 9V | 9V |
| Voltage-Input(Max) | 18V | 18V | 18V | 18V | 18V |
| Voltage-Output1 | 12V | 12V | 12V | 12V | 12V |
| Voltage-Output2 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output3 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output4 | - | - | - | - | - |
| Current-Output(Max) | 83mA | 83mA | 83mA | 83mA | 83mA |
| Power(Watts) | 1 W | 1 W | 1 W | 1 W | 1 W |
| Voltage-Isolation | 1.5 kV | 1.5 kV | 1.5 kV | 1.5 kV | 1.5 kV |
| Efficiency | 79% | 79% | 79% | 79% | 79% |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size/Dimension | 0.74 L x 0.54 W x 0.34 H (18.9mm x 13.7mm x 8.7mm) | 0.74 L x 0.54 W x 0.34 H (18.9mm x 13.7mm x 8.7mm) | 0.74 L x 0.54 W x 0.34 H (18.9mm x 13.7mm x 8.7mm) | 0.74 L x 0.54 W x 0.34 H (18.9mm x 13.7mm x 8.7mm) | 0.74 L x 0.54 W x 0.34 H (18.9mm x 13.7mm x 8.7mm) |