XP Power IMM0105D12
Part No.:
IMM0105D12
Manufacturer:
XP Power
Category:
DC DC Converters
Package:
7-SIP Module, 6 Leads
Datasheet:
IMM0105D12.pdf
Description:
DC DC CONVERTER +/-12V 1W
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order IMM0105D12 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the IMM0105D12 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IMM0105D12?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IMM0105D12.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as IMM0105D12 pin diagram, IMM0105D12 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer XP Power XP Power XP Power XP Power XP Power
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series IMM01 (1W) IMM01 (1W) IMM01 (1W) IMM01 (1W) IMM01 (1W)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module
NumberofOutputs 2 2 2 2 2
Voltage-Input(Min) 4.5V 4.5V 4.5V 4.5V 4.5V
Voltage-Input(Max) 9V 9V 9V 9V 9V
Voltage-Output1 12V 12V 12V 12V 12V
Voltage-Output2 -12V -12V -12V -12V -12V
Voltage-Output3 - - - - -
Voltage-Output4 - - - - -
Current-Output(Max) 42mA, 42mA 42mA, 42mA 42mA, 42mA 42mA, 42mA 42mA, 42mA
Power(Watts) 1 W 1 W 1 W 1 W 1 W
Voltage-Isolation 1.5 kV 1.5 kV 1.5 kV 1.5 kV 1.5 kV
Applications Medical Medical Medical Medical Medical
OperatingTemperature -20°C ~ 100°C -20°C ~ 100°C -20°C ~ 100°C -20°C ~ 100°C -20°C ~ 100°C
Efficiency 81% 81% 81% 81% 81%
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 0.77 L x 0.36 W x 0.44 H (19.5mm x 9.2mm x 11.1mm) 0.77 L x 0.36 W x 0.44 H (19.5mm x 9.2mm x 11.1mm) 0.77 L x 0.36 W x 0.44 H (19.5mm x 9.2mm x 11.1mm) 0.77 L x 0.36 W x 0.44 H (19.5mm x 9.2mm x 11.1mm) 0.77 L x 0.36 W x 0.44 H (19.5mm x 9.2mm x 11.1mm)