Weidmüller BR1D16UC
Part No.:
BR1D16UC
Datasheet:
BR1D16UC.pdf
Description:
CB MCB 489 1P D 16A ACDC
Product details
1. How to order BR1D16UC on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the BR1D16UC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BR1D16UC?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BR1D16UC.
7.How to contact us to get technical supports, such as BR1D16UC pin diagram, BR1D16UC datasheet?
CurrentRating(Amps) 16A 16A 16A 16A 16A
VoltageRating-AC 277 V 277 V 277 V 277 V 277 V
VoltageRating-DC 60 V 60 V 60 V 60 V 60 V