Weidmüller BR1C32UC
Part No.:
BR1C32UC
Manufacturer:
Weidmüller
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
BR1C32UC.pdf
Description:
CB MCB 489 1P C 32A ACDC
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order BR1C32UC on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the BR1C32UC price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BR1C32UC?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BR1C32UC.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as BR1C32UC pin diagram, BR1C32UC datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Weidmüller Weidmüller Weidmüller Weidmüller Weidmüller
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series BRxxxUC BRxxxUC BRxxxUC BRxxxUC BRxxxUC
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType DIN Rail DIN Rail DIN Rail DIN Rail DIN Rail
BreakerType Thermal Magnetic Thermal Magnetic Thermal Magnetic Thermal Magnetic Thermal Magnetic
CurrentRating(Amps) 32A 32A 32A 32A 32A
VoltageRating-AC 277 V 277 V 277 V 277 V 277 V
VoltageRating-DC 60 V 60 V 60 V 60 V 60 V