Walsin Technology Corporation WLCW2012Z0J56NPB
Part No.:
WLCW2012Z0J56NPB
Datasheet:
WLCW2012Z0J56NPB.pdf
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 56NH 0805
Product details
1. How to order WLCW2012Z0J56NPB on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the WLCW2012Z0J56NPB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WLCW2012Z0J56NPB?
Inductance 56 nH 56 nH 56 nH 56 nH 56 nH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 500 mA 500 mA 500 mA 500 mA 500 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 340mOhm Max 340mOhm Max 340mOhm Max 340mOhm Max 340mOhm Max
Q@Freq 60 @ 500MHz 60 @ 500MHz 60 @ 500MHz 60 @ 500MHz 60 @ 500MHz
Frequency-SelfResonant 1.55GHz 1.55GHz 1.55GHz 1.55GHz 1.55GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 500 MHz 500 MHz 500 MHz 500 MHz 500 MHz