Walsin Technology Corporation WLCW2012Z0J1R8PB
Part No.:
WLCW2012Z0J1R8PB
Datasheet:
WLCW2012Z0J1R8PB.pdf
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 1.8UH 0805
Product details
1. How to order WLCW2012Z0J1R8PB on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the WLCW2012Z0J1R8PB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WLCW2012Z0J1R8PB?
Inductance 1.8 µH 1.8 µH 1.8 µH 1.8 µH 1.8 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 170 mA 170 mA 170 mA 170 mA 170 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 2.5Ohm Max 2.5Ohm Max 2.5Ohm Max 2.5Ohm Max 2.5Ohm Max
Q@Freq 16 @ 7.9MHz 16 @ 7.9MHz 16 @ 7.9MHz 16 @ 7.9MHz 16 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant 80MHz 80MHz 80MHz 80MHz 80MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz