Walsin Technology Corporation WLCW2012Z0G91NPB
Part No.:
WLCW2012Z0G91NPB
Datasheet:
WLCW2012Z0G91NPB.pdf
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 91NH 0805
Product details
1. How to order WLCW2012Z0G91NPB on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the WLCW2012Z0G91NPB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WLCW2012Z0G91NPB?
Inductance 91 nH 91 nH 91 nH 91 nH 91 nH
Tolerance ±2% ±2% ±2% ±2% ±2%
CurrentRating(Amps) 400 mA 400 mA 400 mA 400 mA 400 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 480mOhm Max 480mOhm Max 480mOhm Max 480mOhm Max 480mOhm Max
Q@Freq 65 @ 500MHz 65 @ 500MHz 65 @ 500MHz 65 @ 500MHz 65 @ 500MHz
Frequency-SelfResonant 1.2GHz 1.2GHz 1.2GHz 1.2GHz 1.2GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 500 MHz 500 MHz 500 MHz 500 MHz 500 MHz