Walsin Technology Corporation WLCW2012Z0G82NPB
Part No.:
WLCW2012Z0G82NPB
Datasheet:
WLCW2012Z0G82NPB.pdf
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 82NH 0805
Product details
1. How to order WLCW2012Z0G82NPB on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the WLCW2012Z0G82NPB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WLCW2012Z0G82NPB?
Inductance 82 nH 82 nH 82 nH 82 nH 82 nH
Tolerance ±2% ±2% ±2% ±2% ±2%
CurrentRating(Amps) 400 mA 400 mA 400 mA 400 mA 400 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 420mOhm Max 420mOhm Max 420mOhm Max 420mOhm Max 420mOhm Max
Q@Freq 65 @ 500MHz 65 @ 500MHz 65 @ 500MHz 65 @ 500MHz 65 @ 500MHz
Frequency-SelfResonant 1.3GHz 1.3GHz 1.3GHz 1.3GHz 1.3GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 500 MHz 500 MHz 500 MHz 500 MHz 500 MHz