Walsin Technology Corporation WLCW2012Z0G43NPB
Part No.:
WLCW2012Z0G43NPB
Datasheet:
WLCW2012Z0G43NPB.pdf
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 43NH 0805
Product details
1. How to order WLCW2012Z0G43NPB on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the WLCW2012Z0G43NPB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WLCW2012Z0G43NPB?
Inductance 43 nH 43 nH 43 nH 43 nH 43 nH
Tolerance ±2% ±2% ±2% ±2% ±2%
CurrentRating(Amps) 500 mA 500 mA 500 mA 500 mA 500 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 340mOhm Max 340mOhm Max 340mOhm Max 340mOhm Max 340mOhm Max
Q@Freq 60 @ 500MHz 60 @ 500MHz 60 @ 500MHz 60 @ 500MHz 60 @ 500MHz
Frequency-SelfResonant 1.65GHz 1.65GHz 1.65GHz 1.65GHz 1.65GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 500 MHz 500 MHz 500 MHz 500 MHz 500 MHz