Walsin Technology Corporation WLCW2012Z0G39NPB
Part No.:
WLCW2012Z0G39NPB
Manufacturer:
Walsin Technology Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
WLCW2012Z0G39NPB.pdf
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 39NH 0805
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order WLCW2012Z0G39NPB on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the WLCW2012Z0G39NPB price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WLCW2012Z0G39NPB?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series CW CW CW CW CW
ProductStatus Active Active Active Active Active
Material-Core Ceramic Ceramic Ceramic Ceramic Ceramic
Inductance 39 nH 39 nH 39 nH 39 nH 39 nH
Tolerance ±2% ±2% ±2% ±2% ±2%
CurrentRating(Amps) 500 mA 500 mA 500 mA 500 mA 500 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 290mOhm Max 290mOhm Max 290mOhm Max 290mOhm Max 290mOhm Max
Q@Freq 60 @ 500MHz 60 @ 500MHz 60 @ 500MHz 60 @ 500MHz 60 @ 500MHz
Frequency-SelfResonant 2GHz 2GHz 2GHz 2GHz 2GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 500 MHz 500 MHz 500 MHz 500 MHz 500 MHz