Walsin Technology Corporation WLCW1608Z0J27NPB
Part No.:
WLCW1608Z0J27NPB
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
WLCW1608Z0J27NPB.pdf
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 27NH 0603
Product details
1. How to order WLCW1608Z0J27NPB on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the WLCW1608Z0J27NPB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WLCW1608Z0J27NPB?
Inductance 27 nH 27 nH 27 nH 27 nH 27 nH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 600 mA 600 mA 600 mA 600 mA 600 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 220mOhm Max 220mOhm Max 220mOhm Max 220mOhm Max 220mOhm Max
Q@Freq 40 @ 250MHz 40 @ 250MHz 40 @ 250MHz 40 @ 250MHz 40 @ 250MHz
Frequency-SelfResonant 2.8GHz 2.8GHz 2.8GHz 2.8GHz 2.8GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 250 MHz 250 MHz 250 MHz 250 MHz 250 MHz