Walsin Technology Corporation WLCW1608Z0J10NPB
Part No.:
WLCW1608Z0J10NPB
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
WLCW1608Z0J10NPB.pdf
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 10NH 0603
Product details
1. How to order WLCW1608Z0J10NPB on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the WLCW1608Z0J10NPB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WLCW1608Z0J10NPB?
Inductance 10 nH 10 nH 10 nH 10 nH 10 nH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 700 mA 700 mA 700 mA 700 mA 700 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 130mOhm Max 130mOhm Max 130mOhm Max 130mOhm Max 130mOhm Max
Q@Freq 31 @ 250MHz 31 @ 250MHz 31 @ 250MHz 31 @ 250MHz 31 @ 250MHz
Frequency-SelfResonant 4.8GHz 4.8GHz 4.8GHz 4.8GHz 4.8GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 250 MHz 250 MHz 250 MHz 250 MHz 250 MHz