Walsin Technology Corporation WLCW1608Z0G8N2PB
Part No.:
WLCW1608Z0G8N2PB
Datasheet:
WLCW1608Z0G8N2PB.pdf
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 8.2NH 0603
Product details
1. How to order WLCW1608Z0G8N2PB on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the WLCW1608Z0G8N2PB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WLCW1608Z0G8N2PB?
Inductance 8.2 nH 8.2 nH 8.2 nH 8.2 nH 8.2 nH
Tolerance ±2% ±2% ±2% ±2% ±2%
CurrentRating(Amps) 700 mA 700 mA 700 mA 700 mA 700 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 120mOhm Max 120mOhm Max 120mOhm Max 120mOhm Max 120mOhm Max
Q@Freq 25 @ 250MHz 25 @ 250MHz 25 @ 250MHz 25 @ 250MHz 25 @ 250MHz
Frequency-SelfResonant 5.8GHz 5.8GHz 5.8GHz 5.8GHz 5.8GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 250 MHz 250 MHz 250 MHz 250 MHz 250 MHz