Walsin Technology Corporation WLCW1608Z0G82NPB
Part No.:
WLCW1608Z0G82NPB
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
WLCW1608Z0G82NPB.pdf
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 82NH 0603
Product details
1. How to order WLCW1608Z0G82NPB on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the WLCW1608Z0G82NPB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WLCW1608Z0G82NPB?
Inductance 82 nH 82 nH 82 nH 82 nH 82 nH
Tolerance ±2% ±2% ±2% ±2% ±2%
CurrentRating(Amps) 400 mA 400 mA 400 mA 400 mA 400 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 540mOhm Max 540mOhm Max 540mOhm Max 540mOhm Max 540mOhm Max
Q@Freq 34 @ 150MHz 34 @ 150MHz 34 @ 150MHz 34 @ 150MHz 34 @ 150MHz
Frequency-SelfResonant 1.7GHz 1.7GHz 1.7GHz 1.7GHz 1.7GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 150 MHz 150 MHz 150 MHz 150 MHz 150 MHz