Walsin Technology Corporation WLCW1608Z0G72NPB
Part No.:
WLCW1608Z0G72NPB
Datasheet:
WLCW1608Z0G72NPB.pdf
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 72NH 0603
Product details
1. How to order WLCW1608Z0G72NPB on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the WLCW1608Z0G72NPB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WLCW1608Z0G72NPB?
Inductance 72 nH 72 nH 72 nH 72 nH 72 nH
Tolerance ±2% ±2% ±2% ±2% ±2%
CurrentRating(Amps) 400 mA 400 mA 400 mA 400 mA 400 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 490mOhm Max 490mOhm Max 490mOhm Max 490mOhm Max 490mOhm Max
Q@Freq 34 @ 150MHz 34 @ 150MHz 34 @ 150MHz 34 @ 150MHz 34 @ 150MHz
Frequency-SelfResonant 1.7GHz 1.7GHz 1.7GHz 1.7GHz 1.7GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 150 MHz 150 MHz 150 MHz 150 MHz 150 MHz