Walsin Technology Corporation WLCW1608Z0G6N8PB
Part No.:
WLCW1608Z0G6N8PB
Datasheet:
WLCW1608Z0G6N8PB.pdf
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 6.8NH 0603
Product details
1. How to order WLCW1608Z0G6N8PB on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the WLCW1608Z0G6N8PB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WLCW1608Z0G6N8PB?
Inductance 6.8 nH 6.8 nH 6.8 nH 6.8 nH 6.8 nH
Tolerance ±2% ±2% ±2% ±2% ±2%
CurrentRating(Amps) 700 mA 700 mA 700 mA 700 mA 700 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 110mOhm Max 110mOhm Max 110mOhm Max 110mOhm Max 110mOhm Max
Q@Freq 27 @ 250MHz 27 @ 250MHz 27 @ 250MHz 27 @ 250MHz 27 @ 250MHz
Frequency-SelfResonant 5.8GHz 5.8GHz 5.8GHz 5.8GHz 5.8GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 250 MHz 250 MHz 250 MHz 250 MHz 250 MHz