Walsin Technology Corporation WLCW1608Z0G68NPB
Part No.:
WLCW1608Z0G68NPB
Datasheet:
WLCW1608Z0G68NPB.pdf
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 68NH 0603
Product details
1. How to order WLCW1608Z0G68NPB on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the WLCW1608Z0G68NPB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WLCW1608Z0G68NPB?
Inductance 68 nH 68 nH 68 nH 68 nH 68 nH
Tolerance ±2% ±2% ±2% ±2% ±2%
CurrentRating(Amps) 600 mA 600 mA 600 mA 600 mA 600 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 340mOhm Max 340mOhm Max 340mOhm Max 340mOhm Max 340mOhm Max
Q@Freq 37 @ 200MHz 37 @ 200MHz 37 @ 200MHz 37 @ 200MHz 37 @ 200MHz
Frequency-SelfResonant 1.7GHz 1.7GHz 1.7GHz 1.7GHz 1.7GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 200 MHz 200 MHz 200 MHz 200 MHz 200 MHz