Walsin Technology Corporation WLCW1608Z0G36NPB
Part No.:
WLCW1608Z0G36NPB
Datasheet:
WLCW1608Z0G36NPB.pdf
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 36NH 0603
Product details
1. How to order WLCW1608Z0G36NPB on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the WLCW1608Z0G36NPB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WLCW1608Z0G36NPB?
Inductance 36 nH 36 nH 36 nH 36 nH 36 nH
Tolerance ±2% ±2% ±2% ±2% ±2%
CurrentRating(Amps) 600 mA 600 mA 600 mA 600 mA 600 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 250mOhm Max 250mOhm Max 250mOhm Max 250mOhm Max 250mOhm Max
Q@Freq 38 @ 250MHz 38 @ 250MHz 38 @ 250MHz 38 @ 250MHz 38 @ 250MHz
Frequency-SelfResonant 2.08GHz 2.08GHz 2.08GHz 2.08GHz 2.08GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 250 MHz 250 MHz 250 MHz 250 MHz 250 MHz