Walsin Technology Corporation WLCW1608Z0G33NPB
Part No.:
WLCW1608Z0G33NPB
Manufacturer:
Walsin Technology Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
WLCW1608Z0G33NPB.pdf
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 33NH 0603
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order WLCW1608Z0G33NPB on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the WLCW1608Z0G33NPB price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WLCW1608Z0G33NPB?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series CW CW CW CW CW
ProductStatus Active Active Active Active Active
Material-Core Ceramic Ceramic Ceramic Ceramic Ceramic
Inductance 33 nH 33 nH 33 nH 33 nH 33 nH
Tolerance ±2% ±2% ±2% ±2% ±2%
CurrentRating(Amps) 600 mA 600 mA 600 mA 600 mA 600 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 220mOhm Max 220mOhm Max 220mOhm Max 220mOhm Max 220mOhm Max
Q@Freq 40 @ 250MHz 40 @ 250MHz 40 @ 250MHz 40 @ 250MHz 40 @ 250MHz
Frequency-SelfResonant 2.3GHz 2.3GHz 2.3GHz 2.3GHz 2.3GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 250 MHz 250 MHz 250 MHz 250 MHz 250 MHz