Walsin Technology Corporation WLCW1608Z0G10NPB
Part No.:
WLCW1608Z0G10NPB
Manufacturer:
Walsin Technology Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
WLCW1608Z0G10NPB.pdf
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 10NH 0603
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order WLCW1608Z0G10NPB on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the WLCW1608Z0G10NPB price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WLCW1608Z0G10NPB?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series CW CW CW CW CW
ProductStatus Active Active Active Active Active
Material-Core Ceramic Ceramic Ceramic Ceramic Ceramic
Inductance 10 nH 10 nH 10 nH 10 nH 10 nH
Tolerance ±2% ±2% ±2% ±2% ±2%
CurrentRating(Amps) 700 mA 700 mA 700 mA 700 mA 700 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 130mOhm Max 130mOhm Max 130mOhm Max 130mOhm Max 130mOhm Max
Q@Freq 31 @ 250MHz 31 @ 250MHz 31 @ 250MHz 31 @ 250MHz 31 @ 250MHz
Frequency-SelfResonant 4.8GHz 4.8GHz 4.8GHz 4.8GHz 4.8GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 250 MHz 250 MHz 250 MHz 250 MHz 250 MHz