Walsin Technology Corporation WLCW1005CQW5N9TB
Part No.:
WLCW1005CQW5N9TB
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
WLCW1005CQW5N9TB.pdf
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 5.9NH 0402
Product details
1. How to order WLCW1005CQW5N9TB on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the WLCW1005CQW5N9TB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WLCW1005CQW5N9TB?
Inductance 5.9 nH 5.9 nH 5.9 nH 5.9 nH 5.9 nH
Tolerance ±0.5nH ±0.5nH ±0.5nH ±0.5nH ±0.5nH
CurrentRating(Amps) 760 mA 760 mA 760 mA 760 mA 760 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 56mOhm Max 56mOhm Max 56mOhm Max 56mOhm Max 56mOhm Max
Q@Freq 30 @ 250MHz 30 @ 250MHz 30 @ 250MHz 30 @ 250MHz 30 @ 250MHz
Frequency-SelfResonant 7.7GHz 7.7GHz 7.7GHz 7.7GHz 7.7GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz