Walsin Technology Corporation WLCW1005CQC7N6TB
Part No.:
WLCW1005CQC7N6TB
Datasheet:
WLCW1005CQC7N6TB.pdf
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 7.6NH 0402
Product details
1. How to order WLCW1005CQC7N6TB on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the WLCW1005CQC7N6TB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WLCW1005CQC7N6TB?
Inductance 7.6 nH 7.6 nH 7.6 nH 7.6 nH 7.6 nH
Tolerance ±0.2nH ±0.2nH ±0.2nH ±0.2nH ±0.2nH
CurrentRating(Amps) 750 mA 750 mA 750 mA 750 mA 750 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 58mOhm Max 58mOhm Max 58mOhm Max 58mOhm Max 58mOhm Max
Q@Freq 30 @ 250MHz 30 @ 250MHz 30 @ 250MHz 30 @ 250MHz 30 @ 250MHz
Frequency-SelfResonant 6.8GHz 6.8GHz 6.8GHz 6.8GHz 6.8GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz