Walsin Technology Corporation WLCW1005CQC6N1TB
Part No.:
WLCW1005CQC6N1TB
Datasheet:
WLCW1005CQC6N1TB.pdf
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 6.1NH 0402
Product details
1. How to order WLCW1005CQC6N1TB on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the WLCW1005CQC6N1TB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WLCW1005CQC6N1TB?
Inductance 6.1 nH 6.1 nH 6.1 nH 6.1 nH 6.1 nH
Tolerance ±0.2nH ±0.2nH ±0.2nH ±0.2nH ±0.2nH
CurrentRating(Amps) 760 mA 760 mA 760 mA 760 mA 760 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 56mOhm Max 56mOhm Max 56mOhm Max 56mOhm Max 56mOhm Max
Q@Freq 30 @ 250MHz 30 @ 250MHz 30 @ 250MHz 30 @ 250MHz 30 @ 250MHz
Frequency-SelfResonant 7.7GHz 7.7GHz 7.7GHz 7.7GHz 7.7GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz