Walsin Technology Corporation WLCW1005CQC5N3TB
Part No.:
WLCW1005CQC5N3TB
Datasheet:
WLCW1005CQC5N3TB.pdf
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 5.3NH 0402
Product details
1. How to order WLCW1005CQC5N3TB on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the WLCW1005CQC5N3TB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WLCW1005CQC5N3TB?
Inductance 5.3 nH 5.3 nH 5.3 nH 5.3 nH 5.3 nH
Tolerance ±0.2nH ±0.2nH ±0.2nH ±0.2nH ±0.2nH
CurrentRating(Amps) 800 mA 800 mA 800 mA 800 mA 800 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 51mOhm Max 51mOhm Max 51mOhm Max 51mOhm Max 51mOhm Max
Q@Freq 30 @ 250MHz 30 @ 250MHz 30 @ 250MHz 30 @ 250MHz 30 @ 250MHz
Frequency-SelfResonant 8GHz 8GHz 8GHz 8GHz 8GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz