Walsin Technology Corporation WLCW1005CFW5N1TB
Part No.:
WLCW1005CFW5N1TB
Manufacturer:
Walsin Technology Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
WLCW1005CFW5N1TB.pdf
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 5.1NH 0402
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order WLCW1005CFW5N1TB on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the WLCW1005CFW5N1TB price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WLCW1005CFW5N1TB?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series CW CW CW CW CW
ProductStatus Active Active Active Active Active
Material-Core Ceramic Ceramic Ceramic Ceramic Ceramic
Inductance 5.1 nH 5.1 nH 5.1 nH 5.1 nH 5.1 nH
Tolerance ±0.5nH ±0.5nH ±0.5nH ±0.5nH ±0.5nH
CurrentRating(Amps) 600 mA 600 mA 600 mA 600 mA 600 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 120mOhm Max 120mOhm Max 120mOhm Max 120mOhm Max 120mOhm Max
Q@Freq 25 @ 250MHz 25 @ 250MHz 25 @ 250MHz 25 @ 250MHz 25 @ 250MHz
Frequency-SelfResonant 8GHz 8GHz 8GHz 8GHz 8GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz