Walsin Technology Corporation WLCW1005CFJ8N8TB
Part No.:
WLCW1005CFJ8N8TB
Datasheet:
WLCW1005CFJ8N8TB.pdf
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 8.8NH 0402
Product details
1. How to order WLCW1005CFJ8N8TB on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the WLCW1005CFJ8N8TB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WLCW1005CFJ8N8TB?
Inductance 8.8 nH 8.8 nH 8.8 nH 8.8 nH 8.8 nH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 540 mA 540 mA 540 mA 540 mA 540 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 140mOhm Max 140mOhm Max 140mOhm Max 140mOhm Max 140mOhm Max
Q@Freq 25 @ 250MHz 25 @ 250MHz 25 @ 250MHz 25 @ 250MHz 25 @ 250MHz
Frequency-SelfResonant 5.5GHz 5.5GHz 5.5GHz 5.5GHz 5.5GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz