Walsin Technology Corporation WLCW1005CFJ10NTB
Part No.:
WLCW1005CFJ10NTB
Datasheet:
WLCW1005CFJ10NTB.pdf
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 10NH 0402
Product details
1. How to order WLCW1005CFJ10NTB on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the WLCW1005CFJ10NTB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WLCW1005CFJ10NTB?
Inductance 10 nH 10 nH 10 nH 10 nH 10 nH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 500 mA 500 mA 500 mA 500 mA 500 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 170mOhm Max 170mOhm Max 170mOhm Max 170mOhm Max 170mOhm Max
Q@Freq 25 @ 250MHz 25 @ 250MHz 25 @ 250MHz 25 @ 250MHz 25 @ 250MHz
Frequency-SelfResonant 5.5GHz 5.5GHz 5.5GHz 5.5GHz 5.5GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz